05
خرداد

آداب و رسوم آیکیدو

آداب و رسوم

موارد ذیل راهبردهایی است برای آنکه چگونه شما ، یارتان و مربیان در محل تمرین رفتاری با احترام و بر مبنای تعالیم آیکیدو داشته باشید.

05
خرداد

شروع تمرین آیکیدو به شکل رسمی

-مربی یا ارشد ، رهبری کلاس را با بهم زدن دستها (دومرتبه) اعلام و با احترام نشسته رو به شومن (showman) تمرینات را آغاز مینماید.

-همه هنرجویان باید همزمان در همان جهت احترام بگذارند.

-سپس مربی کلاس رو به هنرجویان کرده و هنرجویان به وی احترام می'گذارند این به هنرجویان این فرصت را میدهد که احترام خود را به مربی نشان دهند و از او بخواهند تا دانش خود را به آنها منتقل کند.

-مرسوم است که در زمان احترام گذاشتن و خم شدن جمله "اونگا شیماسو" ، (Onegai Shimasu) گفته شود.(در حالتی که به شخصی احترام میگذارید،ابتدا کف دست چپ خود را بر روی زمین قرار دهید و پس از ان کف دست راست خود را روی زمین قرار دهید بشکلی که دستهای شما یک شکل مثلث را بوجود بیاورند. پشت خود را صاف نگاه دارید و از کمر خم شوید.در این حالت به شخصی که به او احترام میگذارید نگاه کنید.سپس در هنگام برگشت از احترام ابتدا دست راست و سپس دست چپ خود را از زمین جدا کنید.)

05
خرداد

استیون سیگال

کودکی سیگال

استیون سیگال در 10 آوریل 1951 در لانسینگ میشیگان آمریکا چشم به جهان گشود.پدرش کنتارو سیگال انگلیسی چ مادرش پاتریشیا با اصلیت ایرلندی ، کاتولیک بودند.پدر استیون معلم ریاضی دبیرستان و مادرش تکنسین اتاق عمل بود.

استیون کوچک پسری خوش زبان و زیرک و با اعتماد به نفس بود.وقتی هفت سال داشت به تقاضای دوست پدرش در یک فیلم ایفای نقش کرد.او از همان دوران کودکی به ورزشهای رزمی ژاپنی علاقمند شد.

استیون در عین حال که کم سن و سال بود اما رفتاری بزرگانه داشت و همچون یک فرد عاقل فکر میکرد و حرف میزد.

او در مدرسه نیز از بهترین شاگردان کلاس بشمار میرفت.مادر و پدرش برای ایجاد یک زندگی بهتر تصمیم گرفتند به لس آنجلس کالیفرنیا نقل مکان کنند.از اینرو استیون دوران دبیرستانش را در لس آنجلس گذراند و همانجا نیز تحت تعلیم استاد هنرهای رزمی رود کوبایاشی قرار گرفت و چند ورزش رزمی ژاپنی از جمله کاراته و آیکیدو را آموخت.در حقیقت با ورود به کلاس این استاد ، گویی وارد فرهنگ آسیایی شد و تحت تاثیر سنتهای ژاپنی قرار گرفت.

درسال 1974 در حالیکه 23 سال بیشتر نداشت به درجه حرفه'ای در ورزش آیکیدو رسید.پس از فارغ التحصیلی از مدرسه برای یافتن شغل به هر کجا سر زد تا بالاخره در رستوران کینگ برگر کاری پیدا کرد.او به دانشگاه رفت و در رشته تاریخ به تحصیل پرداخت و بعد از پایان تحصیلاتش راهی ژاپن شد.در آنجا با دختری به نام آیاکو فوجیتانی آشنا شد.پدر آیاکو مدرسه تعلیم هنرهای رزمی داشت.

ازدواج با آیاکو 

استیون سیگال با آیاکو ازدواج کرد و صاحب دو فرزند دختر و پسر شد.او تحت تعلیم پدر آیاکو قرار گرفت و چند هنر ورزشی ژاپنی را آموخت.متاسفانه پدر همسرش قمارباز و مشروب خوار بود و استیون از رفتار و اخلاق او ناراحت میشد،لذا تصمیم گرفت به آمریکا باز گردد.آیاکو نیز حاضر به زندگی در آمریکا نبود و از استیون جدا شد.او به نیومکزیکو رفت و یک مدرسه هنرهای رزمی ژاپنی در آنجا باز کرد.

بعد از مدتی دوباره برای کسب تجربیات بیشتر به اوزاکای ژاپن رفت و اینبار ورزشهای دیگری را از رشته کاراته آموخت.او درباره آن روزگار میگوید: به خود افتخار میکردم که در ژاپن به آموزش هنرهای رزمی میپردازم.

او علاقه زیادی به فرهنگ و سنت ژاپنیها پیدا کرده بود.سیگال به آمریکا بازگشت و در بوربانک کالیفرنیا به بازگشایی یک مدرسه ورزشی اقدام کرد.او اولین فیلمش را با نام فراتر از قانون یا نیکو در همان دوران بازی کرد و مورد توجه کارگردانان مشهور قرار گرفت و به او لقب (هنرمند قهرمان)دادند.او به دستمزدهای بالایی دریافت میکرد زیرا بدل نداشت و خودش کارهای سخت و خطرناک را یک تنه در فیلم ایفا میکرد.پس از مدتی با (آدریان لاراسا)هنرپیشه هالیوود ازدواج کرد.اما این ازدواج دوامی نداشت ، بعد از مدتی با کلی لبروک هنرپیشه و مدل هالیوود آشنا شد و علیرغم اینکه حاصل این ازدواج سه فرزند بود اما این ازدواج سه فرزند بود اما این ازدواج نیز فرجام خوشی نداشت و به جدایی ختم شد. سیگال برای فرزندانش یک پرستار گرفت.آریساولف فقط پرستار فرزندان سیگال نشد بلکه به همسری او درآمد و صاحب یک فرزند شدند.دو فرزند سیگال که ثمره ازدواج اول وی بودند بعد از بزرگ شدن تصمیم گرفتند نزد مادرشان به ژاپن بروند.آنان دین بودائی را برگزیدند و به ژاپن بازگشتند.اما بقیه فرزندان سیگال در لس آنجلس مشغول به زندگی هستند سیگال در طول سالهای 1998 به بعد در چند فیلم اکشن و پلیسی ایفای نقش کرد.مدتی نیز به تبلیغ چند نوشابه انرژی'زا و روغنهای مکمل ورزشی پرداخت.

کمپانی موبایل اورنج SA آمریکا نیز از چهره سیگال برای تبلیغات محصولاتش استفاده کرد.سیگال کم کم بازیگری را کنار گذاشت و وارد تجارت شد.بعد از طوفان مصیبت بار نیواورلئان ، استیون سیگال تصمیم به بازسازی این شهر گرفت.او میخواهد یک فیلم در نیواورلئان بازی کند و به این ترتیب موجب بازسازی این سرزمین طوفان زده شود.پروژه جدید او (شاهزاده هفت تیرکش)نام دارد.موضوع فیلم کمی غم'انگیز است از اینرو استیون سعی دارد از صحنه'های غمبار این شهر استفاده کند و فیلم خود را بسازد و در آن ایفای نقش داشته باشد.حتی موسیقی این فیلم هم قرار است توسط سیگال تنظیم شود و عایدی فروش بلیت این فیلم صرف مردم نیواورلئان شود.

<
05
خرداد

زندگی نامه استاد بزرگ

زندگینامه استاد بزرگ

Morihei Ueshiba 1883-1969

هر زمان که حرکت میکنم آی کی دو است.

05
خرداد

آیکیدو

26
تیر

تمرین و پرورش

 

در آیکیدو ، همانطور که تقریبا در تمام هنرهای رزمی ژاپنی دیده میشود ، هر دو جنبه " جسم " و " روح و روان " مورد پرورش قرار میگیرد.

پرورش جسمی در آی کی دو متنوع است به طوری که برای این منظور در هر جلسه با تمرینهای عمومی و حتی تمرینات خاص این مسئله را پوشش میدهند.

از آنجا که بخش قابل توجهی از هر جلسه آی کی دو شامل پرورش جسمی و فکریست،اولین چیزی که اکثر هنرجویان یاد میگیرند چگونگی پرتاپ شدن ، سقوط یا به اصطلاح اوکمی است برای این منظور تکنیکهای خاصی برای حمله هر دو نفر پیش بینی شده است.

پس از آموختن تکنیکهای پایه ، هنرجویان دفاع آزاد علیه حریفهای متعدد و تکنیکهای برای دفاع در مقابل سلاح و حتی دفاع با سلاح را تمرین میکنند.

 

نقش مدافع و مهاجم

 

آی کی دو در مرحله اول نیاز به دو حریف یا شریک تمرینی برای حرکات از پیش تعیین شده (کاتا) به جای آزادی عمل برای یادگیری الگوی اولیه را دارد که به کسی که دفاع میکند اوکه(UKE) و کسی که حمله میکند توری (Tori) یا شیته(shite) با توجه به سبک آی کی دو گویند که در تکنیکهایی که توری پرتاب میشود به آن ناگه(NAGE) نیز گفته میشود که با روشی به نام "اوکمی" یا سقوط کردن نیروی تکنیک را خنثی میکند.

هر دو نقش اوکه و توری در آی کی دو ضروریست این دو نقش بر اصول اختلاط و سازگاری بنا شده است بنابراین توری شیوه اجرای تکنیک را می'آموزد در حالی که اوکه شیوه کنترل نیرو و انعطاف پذیری بدن را تمرین میکند.به شیوه دریافت تکنیک و فرود آمدن "اوکمی" گفته میشود که با این کار نیرو و تعادل خود را بدون آسیب باز میگرداند.در تکنیکهای پیشرفته گاهی اوکه تکنیک را باز میگرداند یا به اصطلاح بدل میکند که به این تکنیکها کایشی وازا (Kaeshi-Waza) میگویند.

اوکمی (Ukemi) روش صحیح برای دریافت تکنیک بدون صدمه برای حریف است که با توجه به محیط ، تکنیک و میزان انرژی ، عکس العملی مناسب است که معمولا با خوردن زمین (سقوط) همراه است.به طور کلی اوکمی بخشی از آیکیدو بشمار میرود که تضمینی برای سلامتی حریف بعد از تکنیک است در غیر این صورت تکنیکها با شکستگی و پرتاب همراه است.

 

05
خرداد

اصول آیکیدو

اصول آیکیدو

05
خرداد

معماری ساختمان مسکونی نیاوران

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

جدیدترین پست ها

گالری تصاویر

اطلاعات تماس

  • آیکنایران،البرز،کرج خیابان بهار،روبروی برج دالاهو
  • آیکناین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • آیکن09353004808
  • آیکنشنبه تا پنجشنبه: 8 الی 21
    جمعه: بسته
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…