05
خرداد

آداب و رسوم آیکیدو

آداب و رسوم

موارد ذیل راهبردهایی است برای آنکه چگونه شما ، یارتان و مربیان در محل تمرین رفتاری با احترام و بر مبنای تعالیم آیکیدو داشته باشید.

05
خرداد

آیکیدو

05
خرداد

شروع تمرین آیکیدو به شکل رسمی

-مربی یا ارشد ، رهبری کلاس را با بهم زدن دستها (دومرتبه) اعلام و با احترام نشسته رو به شومن (showman) تمرینات را آغاز مینماید.

-همه هنرجویان باید همزمان در همان جهت احترام بگذارند.

-سپس مربی کلاس رو به هنرجویان کرده و هنرجویان به وی احترام می'گذارند این به هنرجویان این فرصت را میدهد که احترام خود را به مربی نشان دهند و از او بخواهند تا دانش خود را به آنها منتقل کند.

-مرسوم است که در زمان احترام گذاشتن و خم شدن جمله "اونگا شیماسو" ، (Onegai Shimasu) گفته شود.(در حالتی که به شخصی احترام میگذارید،ابتدا کف دست چپ خود را بر روی زمین قرار دهید و پس از ان کف دست راست خود را روی زمین قرار دهید بشکلی که دستهای شما یک شکل مثلث را بوجود بیاورند. پشت خود را صاف نگاه دارید و از کمر خم شوید.در این حالت به شخصی که به او احترام میگذارید نگاه کنید.سپس در هنگام برگشت از احترام ابتدا دست راست و سپس دست چپ خود را از زمین جدا کنید.)

جدیدترین پست ها

گالری تصاویر

اطلاعات تماس

  • آیکنایران،البرز،کرج خیابان بهار،روبروی برج دالاهو
  • آیکناین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • آیکن09353004808
  • آیکنشنبه تا پنجشنبه: 8 الی 21
    جمعه: بسته
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…